BÖLÜM: - 
Hestourex dünya sağlıkçılarını buluşturuyor

Hestourex dünya sağlıkçılarını buluşturuyor

Hestourex 2019 Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı, 4-7 Nisan arasında Antalya Anfaş Expo Center'da düzenlenecek. İlk yıl "Kamp Karavan", ikinci yıl "Gastronomi" temaları ile yapılan fuar, bu yıl "Spor Turizmi" teması ile kapılarını açacak.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek Hestourex 2019 Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı'nda dünya genelinden sağlık, spor ve alternatif turizm profesyonelleri bir araya gelecek.

Hestourex 2019 Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı, 4-7 Nisan arasında Antalya Anfaş Expo Center'da düzenlenecek. İlk yıl "Kamp Karavan", ikinci yıl "Gastronomi" temaları ile yapılan fuar, bu yıl "Spor Turizmi" teması ile kapılarını açacak.

Fuarın tanıtımına ilişkin Ankara'da bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Hestourex Danışma Kurulu Başkanı Emin Çakmak, fuara ilişkin bilgi verdi.

Sağlık turizminin, 15 yıldır Türkiye'de ciddi bir ivme kazandığını ve ülke ekonomisine katkı sağladığını belirten Çakmak, bu anlamda, aynı potansiyelin spor turizminde de gösterebileceğini ifade etti.

Çakmak, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız, değerli bürokratları ve bağlı olduğu federasyonlarla birlikte, bu sene fuarımız döneminde ve kapsamında çok önemli etkinlikler gerçekleştirecekler. Spor Bakanlığımıza bağlı 25'ten fazla federasyon iştirak edecek. Bakanlığımız çatısı ve himayesi altında, farklı günlerde farklı etkinlikler düzenlenecek." diye konuştu.

Ekonomiye, 2017'de 40 bin ikili görüşmeyle 10 milyar lira, 2018'de 50 bine yakın görüşme ve iş anlaşmalarıyla 20 milyar lira katkı sağlandığını ifade eden Çakmak, "Etkinliğimizde hedefimiz 165 ülkeden 6 bin alım heyeti ile bir çalışma ve organizasyon gerçekleştirmek. 60 binin üzerinde ikili görüşme hedefliyoruz." dedi.



Editör Avrupa Sağlık    Tarih 31 Mart 2019, 08:00

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52