BÖLÜM: - 
‘Kömür’ protestosu

‘Kömür’ protestosu

Kömür bir türlü Almanya'nın gündeminden çıkmak bilmiyor.

Bir taraftan çevreci öğrenciler kömürden elektrik üretimine son verilmesi için ellerinde pankartlara yollara dökülürken diğer yandan Almanya'da hükümetin oluşturduğu "Kömürden Çıkış Paydaş Komisyonu" tarafından, ülkede kömürden elektrik üretimi yapılan santrallerin, 2038'e kadar kapatılması istendi. Çevreci öğrencilerin göterilerinde polis geniş güvenlik önlemleri alması dikkat çekti.

Avrupa'nın en yüksek enerji tüketimine sahip ülkesi Almanya'da geçen yıl elektrik üretiminin yüzde 40'tan fazlası yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlandı.

Alman hükümeti, elektrik üretiminde yenilenebilir enerjinin payını, 2030'a kadar yüzde 65'e çıkarmayı hedefliyor.
 
 Editör Avrupa Sağlık    Tarih 27 Ocak 2019, 13:19

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Danimarka’da Türk imamlar resmi nikah kıymaya başladı Gelen iki kişide virüs bulundu “Hâlâ buralı olamadık yani” Erken teşhis hayat kurtarır!
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52