BÖLÜM: - 
Kışın sonu bahardır...

Kışın sonu bahardır...

Soğuk kış günlerinin ardından bahar yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı.

Ağaçlardaki tomurcuklar, fidanların yeşermesi ve kuzunların çayırlarda dolaşması baharı müjdeliyor. Bahar mutluluktur, bahar umuttur, bahar renktir, bahar güzelliktir. 

        DOP DOLU BİR DERGİ          

Büyük bir özenle hazırladığımız Nisan sayımızda birbirinden önemli haber ve röportajları okuyabilirsiniz. 
Kapak teması olarak  “Kanser” ve “ Yaşlılık” konusunu işledik. Haber çalışmamızda önemli bulgulara ulaştık. Bunlardan biri de Avrupa’da en yaygın karser vakalarının Danimarka’da görülmesi. Arkadaşım, meslektaşım Leverkusen’den Prof.Dr. med. Kubilay Ertan ve  İngiltere’den Prof.Dr. med.Naim Kadıoğlu’nun kanser hakkında görüş ve düşüncelerini de kanser dosyamızda okuyabilirsiniz. 

 TIP OKUMAK İSTEYENLERE       

Her sayımızda büyük ilgi gören Başarıya Koşan Doktorları’mızın bu sayıdaki konuğu Prof.Dr.Dr. Hüdayi Korkusuz. Frankfurt Uni.’de görevli olan bilim insanımızla arkadaşlarımız çok verimli röportaj yaptı. Özellikle tıp okumak isteyen veya şu an üniversitede okuyan gençlerimizin istifade edebilecekleri bir röportaj. Okunmasını tavsiye ederim. 

       BAŞKA NELER VAR ?           

Neler yok ki... Sağlık Bakanı Bakanı Jens Spahn görevine heyecanla başladı. Çiçeği burnunda Bakan’ın neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.  Bu sayımızda Köln’den Dr. med.Fahri Yıldız  hemen hemen bir çoğumuzun ortak sorunu olan “Ağız kokusu”nu ele aldı. Nedenlerini, tedavi yollarını yazısında okurlarımızla paylaştı. Sağlık turizmi dedince Avrupa’daki hekimlerimizin başında gelen diş hekimi Dr. Serdar Beklen de yazısının konusunu sağlık turizmine ayırdı. Beklen ‘ Eğer böyle devam ederse Araplar sağlık turizminde bizi geçer’ uyarısında bulundu. İlginç ve verimli bir yazı. 

      ITB’DE BİZ DE VARDIK                   

Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen ITB Berlin bu yıl da oldukça renkli geçti. Dünya turizm pastasından pay kapmak isteyen ülke ve firmalar fuara oldukça hazırlıklı gelmişlerdi. Türkiye’de bu yarışta geri kalmadı. İki bakanla katıldığımız fuarda sadece sahil illerimiz yer almadı. Diyarbakır, Elazığ, Malatya gibi illerimiz de standları ile Türkiye’yi temsil ettiler. Sağlık turizmcileri de fuarda yer aldılar. Güzel görüntülerdi. Ayrıca IDEX 2018 Nisan’da diş hekimlerimizi ağırlayacak. İlgilenenlere duyrulur. 
Temmuz sayımızda buluşmak üzere sağlıcakla kalın. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 14 Nisan 2018, 22:48

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Çin'de 24 saatte 6 kişi Kovid 19'a yakalandı. Seçimlere pandemi gölgesi Johnson & Johnson'ın Kovid-19 aşısına onay
 
SAĞLIK-MİZAH
 
ANKET

PANDEMİ KONUSUNDA ALINAN KARARLAR YETERLİ Mİ ?
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland