BÖLÜM: - 
IPA'ya Türk yönetici

IPA'ya Türk yönetici

Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğü'ne, Türkiye Milli Pediatri Derneği Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Kerem Hasanoğlu atandı.Dernekten yapılan açıklamaya göre, 140 ülkede aktif olan IPA'nın 1 milyonun üzerinde çocuk doktoru üyesi bulunuyor. 

IPA Başkanı Errol Alden, Hasanoğlu'nun IPA Dış İlişkiler Direktörlüğü'ne atamasını şöyle değerlendirdi:

"Dünya çapındaki organizasyonların daha da güçlenmesi için Kerem Bey'e teklif götürdük. Kendisi de bu önemli görevi kabul etti. Bu bizim için heyecan verici bir durum. Kendisinin tecrübeleriyle kurumuzu daha da güçlü bir noktaya taşıyacağız. Sayın Hasanoğlu'nun birçok ülkeyle sıcak ilişkileri, yaptığı olağanüstü çalışmalar, bu teklifi kendisine götürmemizde etkili oldu. Kendisi Türk Hükümeti ile de sıcak ilişkiler kurmamızı ve birçok konuyu görüşmemizi sağladı. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde Türkiye'ye bir ziyaret planlıyoruz."

Kerem Hasanoğlu, teklifin kendisini gururlandırdığını ifade ederek, IPA'nın Afrika'dan Avrupa'ya, Asya'dan Uzak Doğu'ya pek çok yerde çocuklar için çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Dünya üzerindeki tüm çocuklar, özellikle de savaş mağduru ve mülteci çocuklar için farklı çalışmalar yapacaklarına değinen Hasanoğlu, "Bir Türk olarak Türkiye'nin yürüttüğü önemli çalışmaları diğer üyelerimize vurguluyoruz, daha da vurgulayacağız. Örnek çalışmaların yürütülmesi için de temaslara başladık. Uluslararası camiada ülkemizin çabalarını daha güçlü dile getirebileceğiz. Uluslararası Pediatri Kurumu olarak çok daha geniş çaplı çalışmalar ve faaliyetler yürütüyoruz. Çünkü her çocuğun yaşam hakkı var, onlar geleceğimiz." ifadelerini kullandı.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 09 Şubat 2018, 11:19

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
TİKA'dan Venezuela'ya sağlık atağı Gaziantepliler gecede buluştu Uzun boylulara kötü haber Japonya'da kızamıkçık salgını
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52