BÖLÜM: - 
“Sigarayı bırakmanın tam zamanı”

“Sigarayı bırakmanın tam zamanı”

Sigarasız Yaşam Derneği Başkanı Mehmet Şaşmaz, Kovid 19 pandemisinin sigarayı bırakmak için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.


Kovid 19’un solunum yolları ile bulaştığına dikkat çeken Şaşmaz “ Salgın her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor.  Kimin hastalanacağı, bu miktobu kapacağını önceden bilmek mümkün değil. Herkes risk altında. O zaman neden sigara içerek vücudumuzun bağışıklık sistemine zarar veriyoruz. Burdan özellikle gençlere sesleniyorum.Öncelikle Kovid 19’dan uzak durun, kurallara  uyun ve en azından salgın geçene kadar sigara içmeyin.” dedi.
  
İÇENLE İÇMEYEN BİR OLMAZ 

Sigara içenle içmeyenin aynı olamayacağını , sigara içenlerin solunum sıkıntısı başta olmak üzere  birçok sağlık sorunu yaşayabileceğini belirten Şaşmaz, salgından sigara içenlerin daha fazla etkilenmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. 
Sigara içenlerin iki maske kullanması gerektiğini belirten Şaşmaz, sigara içenlerin en az iki maske yanlarında bulundurmaları gerektiğini, çünkü sigara içilen maskede koku ile birlikte sigara zararlarının  oluşacağını ve maskenin kullanımında koku ve atıklarla kişiye geçeceğini söyledi. 
 Ordu’da özellikle yayaların yoğun olduğu yerlerde sigara içme yasağını memnunlukla karşıladığını uygulamanın genişletilmesini beklediğini  belirten  Mehmet  Şaşmaz  vali Tuncay   Sonel’e teşekkür etti. 
Şaşmaz her gün sokakta  sigara içerken gördügü bir iki kişiyi bu konuda uyardığını sözlerine ekledi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 10 Ekim 2020, 22:51

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Avustralya bakımevlerinde taviz skandalı ABD'li Eli Lilly  Kovid-19 deneylerini durdurdu “Başarı, kişinin kendini geliştirmesi ile mümkündür !” Yağmur’a ‘yaşam iliği’ Almanya’dan
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland