BÖLÜM: - 
TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği

TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Cezayir’de 50 otizmli çocuğun eğitim göreceği merkez inşa etti.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cezayir'de yaklaşık 50 otizmli çocuğun faydalanacağı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında hizmete girecek bir eğitim merkezi inşa edildi.

Proje kapsamında, Başkent Cezayir'in Bentalha semtinde bulunan Sağlığın İyileştirilmesi ve Araştırma Geliştirme Milli Vakfı (FOREM) bünyesinde inşa edilen eğitim merkezinde 4 derslik, 1 etkinlik salonu ve 4 bireysel oda bulunuyor.

Eğitim merkezinde, Cezayir’in farklı şehirlerinden gelecek  özel eğitim öğretmenleri ile psikologlara otizmli çocukların eğitimlerinde uygulanan yeni metotlarla ilgili eğitimler de verileceği belirtildi.

Cezayir’de geçmiş yıllarda yaşanan terör olaylarından en çok etkilenen bölgelerden biri olan Bentalha semtinde, FOREM Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Hayati, TİKA’nın bugüne kadar kendilerine önemli destekler sağladığını, eğitim merkezi sayesinde terör olayları nedeniyle yetim kalan birçok çocuğa eğitim ve barınma imkanı sunulduğunu ve otizmli çocukların eğitimi için inşa edilen merkezin önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini ifade etti.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 07 Eylül 2020, 18:58

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebasına rastlandı Hell, aber keinesfalls harmlos TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği Avustralya’da 5 doktor kayboldu
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland