BÖLÜM: - 
Hijyen paketlerine büyük ilgi

Hijyen paketlerine büyük ilgi

WEFA ile YTB, Kovid-19'la mücadele kapsamında Avrupa'da hijyen paketi dağıtmaya başladı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya, Hollanda, Belçika ve İsviçre'nin çeşitli şehirlerinde hijyen paketi dağıtımına başladı.
Hollanda, Belçika ve Almanya'nın çeşitli kentlerinde dağıtılmaya başlayan paketlerde maske, eldiven ve kolonya gibi hijyen malzemeleri yer alıyor.
WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, Kovid-19 salgını sonrası dünya genelinde başlattıkları yardım çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, YTB’nin başlattığı "Diaspora Covid-19 Destek ve İş birliği Programı" çerçevesinde Avrupa'nın farklı ülkelerinde hijyen paketlerinin dağıtılmaya başlandığını söyledi.
Yardım çalışması çerçevesinde bu ülkelerdeki esnaf, STK ve şehir sakinlerine hijyen paketi dağıttıklarını kaydeden Aydın, "Avrupa’nın farklı bölgelerinde hijyen paketi dağıtımlarımıza ilerleyen günlerde de devam edeceğiz." dedi.
WEFA daha önce de Türk Kızılay iş birliğiyle Türkiye'de 6 bin 500 hijyen paketi dağıtımı yapmış, 2 bin sağlık ve güvenlik personeline kişisel koruyucu ekipman seti desteğinde bulunmuştu.
Editör Avrupa Sağlık    Tarih 23 Temmuz 2020, 22:01

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebasına rastlandı Hell, aber keinesfalls harmlos TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği Avustralya’da 5 doktor kayboldu
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland