BÖLÜM: - 
“ Korona-19'dan 17 vatandaşımız hayatını kaybetti”

“ Korona-19'dan 17 vatandaşımız hayatını kaybetti”

T.C. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı Korona- 19 salgını yüzünden Hessen bölgesinde bugüne kadar toplam 17 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini söyledi.

T.C. Frankfurt Başkonsolosu  Burak Karartı 15 Temmuz menfur darbe girişiminin önlenmesinin 4. yıldönümü münasebetiyle yerel Türk basın mensupları ile biraraya geldi. Karartı, darbeye karşı Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde olduğunu ve bu sayede tehlikeden kurtulduğunu söyledi. Darbelerle bir yere varılamayacağını belirten Karartı demokrasinin önemine dikkat çekti.

Toplantının sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan T.C. Frankfurt  Başkonsolosu  Burak Karartı Korona- 19 salgını yüzünden Hessen bölgesinde bugüne kadar toplam 17 vatandaşımızın hayatını kaybettiği belirtti. Karartı, ölen vatandaşlarımınız yaş ortalamasının 60 ve üstü olduğunu söyledi.

 STK'LARINA TEŞEKKÜR

Korona-19 salgınında çok sayıda Türk ailenin ciddi sıkıntı çektiğini belirten Karartı “ Bölgemizdeki Türk Sivil Toplum Kuruluşları, dernekler kenetlenme örneği göstererek yardıma ihtiyacı olan ailelere kısa sürede yardımları ulaştırdılar. STK'lar  sayesinde sıkıntılarımız aza indi. Hepisine teşekkür ederim.” dedi.

Korona-19 salgınından dolayı başkonsoloslukta randevuların ileri tarihte verilmesi ile ilgili de açıklamalarda bulunanan Karartı, bu tür sıkıntıların bütün kurumlarda yaşandığını vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli önlemleri aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söyledi.  Az da olsa bazı vatandaşların Başkonsolosluktaki randevuya maskesiz geldiklerine dikkat çeken Karartı , maskesi olmayanlara maske verdiklerini belirtti.

THY İYİ SINAV VERDİ

Karartı, Almanya geneli salgında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının tamamının cenazesinin Frankfurt üzerinden Türk Hava Yolları ile Türkiye'ye gönderildiğini ve bu çalışmada THY'nın çok önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi.


Toplantının sonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle işadamları ve sivil toplum kuruluşları  temsilcilerinin de yer aldığı bir resepsiyon düzenlendi. 

Öte yandan görev süresinin sona erdiğini  eşyalarını toplamaya başladığını söyleyen T.C. Frankfurt  Başkonsolosu  Burak Karartı “ Ankara'ya dönme hazırlığı yapıyorum. Ama kalbim burada olacak. Çok güzel duygularla buradan ayrılıyorum.” dedi.
 Editör Avrupa Sağlık    Tarih 15 Temmuz 2020, 22:47

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebasına rastlandı Hell, aber keinesfalls harmlos TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği Avustralya’da 5 doktor kayboldu
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland