BÖLÜM: - 
Bayramda yüzleri güldü

Bayramda yüzleri güldü

YTB desteğiyle Hollanda'da Türk STK'ler engelli vatandaşların yüzünü güldürüyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle Hollanda'da Türk sivil toplum kuruluşları (STK) engelli vatandaşlara gıda kolileri ve hediyeler dağıttı. 
YTB'den yapılan yazılı açıklamaya göre Başkanlık, "Diaspora Kovid-19 Destek ve İş Birliği Programı"yla yurt dışındaki vatandaşların ve onların kurduğu STK'lerin, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında başlattığı yardım kampanyalarını destekleyerek vatandaşların yüzünü güldürüyor. 
Destek programı kapsamında, ihtiyaç sahipleri için gıda kolileri hazırlanarak maske üretimi yapılıyor. Faaliyet gösterdikleri ülkelerde yardıma muhtaç ailelere ulaşan Türk STK'ler, ihtiyaçları karşılayarak ürettikleri maskeleri bölgedeki sağlık kuruluşları ve belediyelere bağışlıyor. 
Yardım faaliyetleri çerçevesinde salgından dolayı evlerinden çıkamayan yaşlı vatandaşlara verilen desteğin yanı sıra sağlık çalışanları ve kolluk kuvvetlerine de moral amaçlı ziyaretler gerçekleştiriliyor. 
Bu kapsamda, engelli vatandaşlar da ziyaret edilerek hem ihtiyaçları karşılanıyor hem de hediyeler takdim ediliyor. 
- Bakımevlerindeki yaşlı vatandaşlara moral ziyareti düzenleniyor
Hollanda da faaliyet gösteren Beyazay Derneği de destek programı kapsamında örnek bir çalışmaya imza atıyor. YTB desteğiyle engelli vatandaşları ziyaret eden dernek üyeleri, hazırlanan gıda kolilerinden ve hediyelerden vatandaşlara sunarak yüzleri güldürdü. Dernek aynı zamanda bölgedeki yardıma muhtaç ailelerin de ihtiyaçlarını karşılıyor.  
Hollanda Diyanet Vakfına bağlı Amsterdam Hacı Bayram Osdorp Cami de YTB desteğiyle bu ülkede yardım faaliyetleri yürüten dernekler arasında yer alıyor. 
Ramazan ayında Amsterdam ve çevresinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran dernek üyeleri, bakımevlerindeki yaşlı vatandaşlara da moral ziyareti düzenleyerek destek oluyor.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 24 Mayıs 2020, 22:05

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland