BÖLÜM: - 
Uzaktan psikolojik desteğe ilgi

Uzaktan psikolojik desteğe ilgi

Korona salgını yüzünden yaşanan sıkıntılar bazı psikolojik sorunlara neden olurken uzaktan terapi yöntemleri de önem kazanmaya başladı.

İnternet üzerinden yapılan terapiler bir taraftan koronovirus tehlikesine karşı kişileri korurken öte yandan mekan farkını da ortadan kaldırıyor. Şöyle ki dünyanın neresinde olursa olsun terapiye ihtiyaç duyan bir kişi interneti varsa bu uygulamadan faydalanabilmekte.

Özellikle Avrupa'da yaşayan Türklerin son zamanlarda ilgi gösterdiği bu uygulama Türkiye'deki psikiyatristler tarafından da ilgiyle karşılanıyor.

İstanbul'da görev yapan Uzman Klinik Psikolog Aysu Erkol da internet üzerinden terapi konusunda olumlu dönüşümler aldıklarını söyledi. Erkol, koronavirüs sebebiyle kiliniklere gelmeye çekinen vatandaşlarımız internet üzerinden terapiyi ilgiyle karışladıklarını söyledi. Bu konuda Avrupa'da yaşayan gurbetçilere de hizmet sunduklarını belirten Uzman Psikolog Aysu Erkol yurtdışında yaşayanların kendilerine ulaşmaları durumunda gerekli desteği vereceklerini söyledi. 

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’de yaşayanlara nazaran daha çok psikolojik sorunlarla karşılaştıklarını belirten Erkol çalışmalarımızdan faydalanılması için 090 545 368 8747 nolu telefondan bize  whatsapp veya telefonla ulaşmaları yeterlidir.” dedi. 

Koç Üniversitesi mezunu Klinik Psikolog Aysu Erkol çalışmalarında aile, gençlik, çocuk psikolojisi ve yetişkin konularında hizmet sunduklarını sözlerine ekledi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 17 Mayıs 2020, 14:58

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebasına rastlandı Hell, aber keinesfalls harmlos TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği Avustralya’da 5 doktor kayboldu
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland