BÖLÜM: - 
Türk STK’lar maske üretiyor

Türk STK’lar maske üretiyor

Yurt dışında yaşayan vatandaşların kurmuş oldukları STK’lar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle ürettikleri maske ve önlükleri faaliyet gösterdikleri bölgelerdeki belediye ve sağlık kuruluşlarına bağışlıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki Türk vatandaşları ve onların kurmuş oldukları STK’lar, YTB’nin desteğiyle Yeni Koronavirüs (Covid-19) pandemisinin başlamasından bu yana ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulunarak maske ve önlük üretimi gerçekleştiriyor. STK’ların bünyesinde kurdukları atölyelerde üretilen maske ve önlükler bölgedeki sağlık kuruluşları ve belediyelere bağışlanırken dernek çalışanları ise bakım evlerini ziyaret ediyor. Ziyaretlerde yaşlı vatandaşlara çeşitli hediyeler takdim edilerek üretilen maskeler de sunuluyor. Bunun yanında ise salgından dolayı evlerinden çıkamayan ve yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlara da destek olunuyor. Ramazan ayıyla birlikte ise Türk STK’lar tarafından yardım kolileri hazırlanarak mülteciler, öğrenciler ve yardıma muhtaç ailelere dağıtılıyor.

ÜRETİLEN MASKELER HÜCKELHOVEN BELEDİYESİNE BAĞIŞLANDI

Almanya Köln UID Bölge Başkanlığı YTB desteğiyle maske üretimi gerçekleştiren dernekler arasında yer alıyor. Çalışmalar kapsamında Hückelhoven şehrinin ihtiyaçları için üretilen maskeler Köln UID Bölge Başkanlığı yetkililerince Hückelhoven Belediye Başkanı Bernd Jansen’e takdim edildi. Başkan Jansen ise yardımlarından dolayı dernek görevlilerine teşekkür etti.

Avrupa Sivil İnisiyatif Derneği (ASİP) de, Almanya'nın Kassel, Karlsruhe, Essen, Köln ve Mannheim şehirlerinde ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunuyor. Gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan koliler hazırlayarak maske dağıtımı gerçekleştiriyor.

Almanya'nın Kirchheim unter Teck kentinde,DITIB Sultan  Ahmet Derneği tarafından yürütülen yardımlaşma ve farkındalık kampanyası da devam ediyor. Dernek görevlileri, Covid-19 sürecinde özverili çalışmalarını devam ettiren Johanniter Esslingen ambulans ekibinde görevli 30 ambulans çalışanına  hediyeler sunarak Türk toplumu adına teşekkür etti.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 11 Mayıs 2020, 10:53

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebasına rastlandı Hell, aber keinesfalls harmlos TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği Avustralya’da 5 doktor kayboldu
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland