BÖLÜM: - 
Umutlar Prof.Dr. Şahin'de

Umutlar Prof.Dr. Şahin'de

Avrupa Sağlık Dergisi okurlarının yakından tanıdığı Türk bilim insanı Prof.Dr. Uğur Şahin ve ekibi koronavirüse karşı geliştirdikleri aşının araştırması için onay aldı. Denemelere çok yakın zamanda başlanacak.


Prof.Dr. Uğur Şahin ve ekibinin görev aldığı BionTech firması koronavirüse karşı geliştirdikleri bir aşının klinik araştırması için onay aldı. Almanya Sağlık Bakanlığına bağlı aşı ve biyotıptan sorumlu Paul Ehrlich Enstitüsü (PEI) tarafından yapılan açıklamada, çalışmanın insanlar üzerinde denenmesi konusunda BioNTech'e izin verildiğini duyurdu.
 
Coronavirus için büyük umut olan aşı, Avrupa Sağlık Dergisi okurlarının yakından tanıdığı Türkiyi kökenli bilim insanları Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci'nin kurucu ve yöneticileri arasında olduğu BioNTech adlı şirket tarafından geliştirildi. BioNTech aşının 18 ila 55 yaş arasında 200 sağlıklı gönüllü üzerinde deneneceği duyurdu. DW,  DPA'yı kaynak göstererek , aşının ilk denemelerine yakın zamanda başlanabileceğini belirtti.  
 
 Prof. Dr. Uğur Şahin Avrupa Sağlık Dergisi okurlarının yakından tanıdığı bir bilim insanımız.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 23 Nisan 2020, 02:01

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Bayramda yüzleri güldü Kovid-19 bulaşmaya devam ediyor “Türkiye’nin	 stratejisi	 Kovid-19	 salgınının seyrini	 değiştirdi“ Uzaktan psikolojik desteğe ilgi
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland