BÖLÜM: - 
Kurz’dan DTI’ye ödül

Kurz’dan DTI’ye ödül

Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz, Osengarten’da düzenlenen Mannheim Yeniyıl Resepsiyonu’nda Türk-Alman İş e ve Eğitim Enstitüsü’nü (DTI)gerçekleştirdiği proje faaliyetleri için ödüllendirdi.

DTI, ödül alan „Demokraside Çeşitlilik“ projesini Johannes Kepler Okulu (JKGS) ile birlikte hayata geçirdi. Alman Çocuk ve Gençlik Vakfı’nın “OPENION – Sağlam Demokrasi için Eğitim” hibe programından fonlanan projede, çocuklar ve gençler basit örnekler üzerinden demokratik değerlerin günlük yaşamlarında nasıl bir öneme sahip olduğunu ve birey olarak kendi tutumlarıyla demokrasiye nasıl katkı sağlayabileceklerini deneyimlediler.


 DTI adına ödülü, Proje Koordinatörü Gizem Weber Mannheim Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan aldı. DTI ve JKGS, Alman Anayasası’nın 70. yıl kutlamaları kapsamında bir proje ortaklığı kurdular. Göç geçmişine sahip olsun ya da olmasın genç insanların demokrasiye dair tutumunu güçlendirmek ve böylece Almanya’daki çeşitlilik (diversity) içindeki birlikte yaşama katkı sağlamak, DTI’nin önemli faaliyet alanlarından birini oluşturuyor. “Anayasa’nın benimle ne ilgisi var?” sorusundan hareketle DTI, JKGS öğrencilerine yönelik çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirdi. 

Sözkonusu proje, “İnsan onuru, özgürlük, eşitlik ne anlama geliyor? Almanya’da haklarım ve sorumluluklarım neler?” sorularından hareketle gençleri anayasanın içeriği hakkında bilinçlendirmeyi, anayasının maddeleriyle tanıştırmayı ve Almanya’daki hukuki ve siyasi temeller konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor. Projenin çıktıları, 20 Mayıs 2019 tarihinde Mannheim Kunsthalle’de düzenlenen geniş çaplı etkinlikte dijital bir sütun üzerinde katılımcılarla buluşmuştu. 

Mannheim Belediyesi tarafından verilen ödül, 2012 yılında Mustafa Baklan (SUNTAT) ve Prof. Dr. Franz Egle (Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu Eski Başkanı) tarafından kurulan TürkAlman İş ve Eğitim Enstitüsü’nün yerel düzeyde gerçekleştirdiği proje çalışmalarının takdiri anlamına geliyor. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 29 Ocak 2020, 14:05

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da ilk kez Afrika domuz vebasına rastlandı Hell, aber keinesfalls harmlos TİKA'dan otizmli çocuklara eğitim merkezi desteği Avustralya’da 5 doktor kayboldu
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland