BÖLÜM: - 
Karartı'dan Alman basınına sitem

Karartı'dan Alman basınına sitem

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, “ Her yıl bilim insanımız, doktorumuz, mühendisimiz başarı ile ödüllendirilirken, başarıların Alman basınında yer almaması üzücüdür.” dedi.

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı Başkonsolosluk'ta düzenlediği basın toplantısında “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili detaylı bilgileri paylaştı. Harekatın Kürtlere karşı yapılmadığını belirten Karartı, sivil halkın zarar görmemesi için her türlü önlemin alındığını söyledi. 

Karartı, Almanya'da yaşayan Türklerin çok önemli başarılara imza atmasına rağmen Alman basınının bu haberlere yer vermemesini üzüntüyle karşıladığını belirtti. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı,  mevcut Türk - Alman dosluklarının pekişmesi ve ilerlemesinde basının önemli olduğunu söyledi. 

Burak Karartı “ Frankfurt Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Frankfurt Yabancılar Meclisi tarafından her yıl  gerek sağlık alanında gerekse diğer alanlarda çok sayıda Türk  vatandaşı başarı ile ödüllendirilmekte. Ama ne yazık ki  yerel Alman basını  bu tür haberlere yer vermemektedir.” şeklinde konuştu.  Editör Avrupa Sağlık    Tarih 17 Ekim 2019, 21:26

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Bayramda yüzleri güldü Kovid-19 bulaşmaya devam ediyor “Türkiye’nin	 stratejisi	 Kovid-19	 salgınının seyrini	 değiştirdi“ Uzaktan psikolojik desteğe ilgi
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland