BÖLÜM: - 
Karayoluyla Türkiye bu yıl daha güvenli

Karayoluyla Türkiye bu yıl daha güvenli

‘‘Avrupa'daki vatandaşlarımız bu yaz ülkemize daha rahat bir ulaşım imkanı bulacak’’

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Türkiye’ye tatile gelen yurt dışındaki vatandaşlarımızı Sırbistan’da karşılıyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türk Polisi bu yaz döneminde sıla yoluna düşen yurt dışındaki vatandaşlarımızı ilk kez Türkiye sınırlarının ötesinde Sırbistan’daki sınır kapılarında karşılamaya başladı.


Uygulamanın hayata geçirildiğine dair paylaşımda bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, ‘‘Avrupa'daki vatandaşlarımız bu yaz inşallah ülkemize daha rahat bir ulaşım imkânı bulacak. İçişleri Bakanlığımızın iş birliğiyle ilk kez sıla yolundaki vatandaşlarımızı kendi polisimiz, kendi görevlilerimiz ve Türkçe-Sırpça bilen öğrencilerimizle Sırbistan'daki sınır kapılarında karşılıyoruz.’’ dedi. YTB Başkanı Eren, geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilen iftar programında yaptığı konuşmasında söz konusu uygulamanın müjdesini vermiş ve "Bu izin sezonunda Türkiye'ye seyahat eden Avrupa’daki vatandaşlarımız için Sırbistan sınırında Türk polisi, YTB görevlileri ve YTB’nin uluslararası öğrencileri olacak." açıklamasında bulunmuştu.
 
Her türlü ihtiyaç için destek
 
Yurt dışından Türkiye’ye gelen vatandaşlarımız için önceki yıllarda Türkiye’deki sınır kapılarında karşılama ve uğurlama törenleri yapan ve bu süreçte vatandaşlarımızın yol boyunca duyacakları çeşitli ihtiyaçların temininde bulunan YTB, İçişleri Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl bir ilki gerçekleştirerek Türkiye sınırlarının dışında Sırbistan’da karşılama faaliyetlerini gerçekleştirmeye başladı. Sırbistan polisinin de eşlik ettiği YTB görevlileri ve Türk Polisi sıla yolundaki vatandaşlarımızın gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra seyahat güvenliği için çeşitli uyarı ve hatırlatmalarda bulunuyor. Ayrıca Türkçe ve Sırpça bilen YTB bursiyeri öğrenciler ve yerel personel de iletişim için dil sorunu yaşayabilecek vatandaşlarımıza yardımcı oluyor. Yine YTB tarafından tahsis edilen ve 7/24 hazır bulunan araçla da güzergâh boyunca gerçekleşebilecek olumsuz durumlara destek için bulunuluyor.
 
7/24 çağrı merkezi
 
YTB’den yapılan açıklamada ayrıca 1 Temmuz itibariyle vatandaşların geçiş güzergahlarından olan Niş yakınlarındaki Bosphoros Hotel adlı konaklama tesisinde YTB standı ve çağrı merkezi oluşturulacağı; vatandaşların Sırbistan geçişlerinde yaşamış oldukları sorunlar için oluşturulacak +381 63 816 20 30 numaralı hattı arayarak danışmanlık ve yönlendirme hizmeti alabileceği belirtildi. Karşılama törenlerinin Türkiye’deki sınır kapılarında da gerçekleştirileceğinin belirtildiği açıklamada yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğun olarak geldikleri il ve ilçe merkezlerinde de düzenlenecek etkinlikler ile ana vatanda keyifli bir tatil geçirmelerinin hedeflendiği ifade edildi. Türkiye’den dönüşler için de uğurlama etkinlikleri düzenleyecek olan YTB; dönüş yolunda da İpsala ve Kapıkule sınır kapılarında vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağı imkanları sunacak.Editör Şevki Demircan    Tarih 03 Temmuz 2019, 10:44

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52