BÖLÜM: - 
“Müzik hep yanınızda olsun”

“Müzik hep yanınızda olsun”

Almanya’nın Mülheim an der Ruhr şehrinde Müzik terapist olarak çalışmalarını sürdüren Duygu Duran Orlowski’nin müzikle tedavi uygulaması halk tarafından büyük ilgi gördü.


Müzikle terapiyi “Kişinin bedensel, ruhsal ve biliçsel sağlığını iyileştirmede,  yanında olmada, korumada  müziği bir araç olarak kullanıp, terapötik ilişki içerisinde, multidisiplinel ve kanıta dayalı bir bilim dalı.”  şeklinde yorumladı.

Orlowski terapinin bir çok hastalıkların yanında depresyon, panik atak, uyku problemi, otizm, ruhsal hastalıklar, ADHS, demanz, alzheimer, bağımlılık, yeme bozukluğu, yoğun bakım vb. gibi sorunlarda da uygulandığını söyledi. 

Çalışma alanının genellikle çoçuk, genç ve yaşlılar olduğunu belirten Orlowski, ADHS, zihinsel engelli çocuklar, konuşma bozukluğu, depresyon hastalarına da destek olduğunu söyledi.

KONUŞMA BOZUKLUĞU              

Orlowski  ayrıca iş stresi, ergenlik dönemi geçişi veya aile stressi gibi konularla danışanlara müzik terapi uygulaması  yaptığını belirtti.  Müziğin doğanın ve insanın tüm hayatının içerisinde yer aldığından ‚‘Bebeklikten biyolojik ölüme kadarki süreçte uygulanabileceğini belirterek “ Müzik hep yanınızda olsun’ şeklinde konuştu.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 20 Haziran 2019, 11:06

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland